Loading...
Skip to Content

Prosecco to není staré
a unavené manželství,
Prosecco to je milostná
aféra plná vášně ❤️

I Love Prosecco

Vítejte, milovníci prosecca!

I my sdílíme vaši lásku k tomuto úžasném a svěžímu nápoji. I proto je „I love prosecco" slogan, který přesně vystihuje naši společnou vášeň a radost z tohoto dokonalého šumivého vína. Prosecco nejenom uspokojuje naše chuťové buňky, ale také nás spojuje, protože nejlépe si ho vychutnáte s přáteli, ve společnosti úžasných lidí. Připojte se k nám a společně si užijme šumivý svět italských bublin!

Co je to prosecco?

Prosecco je italské šumivé víno vyrobené zejména z odrůdy hroznů Glera. Je známé pro svou svěžest, lehkost a příjemnou ovocnou chuť. Nejznámější oblastí pro produkci prosecca je Valdobbiadene, které se nachází v regionu Veneto v severní Itálii. Vinice v této oblasti, situované na svazích kopců mezi Dolomity a Jadranem, poskytují ideální podmínky pro pěstování hroznů této odrůdy, které jsou ručně sklízeny a pečlivě zpracovávány. Oblast Asolo, je dalším významným producentem prosecca v regionu Veneto. Tato oblast se nachází poblíž Valdobbiadene a je známá svými elegantními a delikátními víny. Asolo Prosecco DOCG je označení kvality, které garantuje vysoké standardy produkce a původu vína z této oblasti. Vinařská tradice a příznivé podnebí v Asolu přispívají k vytváření unikátních charakteristik tohoto šumivého vína. Celkově lze říci, že prosecco je ikonické italské šumivé víno, které si získalo světovou popularitu pro svou svěžest, lehkost a ovocný charakter. Valdobbiadene a Asolo jsou významnými centry produkce tohoto vína a dnes už i růžové prosecco představuje zajímavou alternativu, která láká svou jedinečnou barvou a chutí.

Rozdělení prosecca

Je nejsladší varianta Prosecca mezi těmito čtyřmi typy. Má nejvyšší obsah cukru, který může dosahovat více než 17 gramů zbytkového cukru na litr. I když je nazýván "Dry" (suché), může být vnímáno jako mírně sladké, než očekáváte od suchého vína. Nicméně v ČR se tento druh nabízí jen velmi zřídka.

Přestože se nazývá "Extra Dry" (extra suché), je ve skutečnosti typem středně suchým. Mírně vyšší obsah cukru se obvykle pohybuje mezi 12 a 17 gramy zbytkového cukru na litr. Tento typ Prosecca má jemnou sladkost, ale stále je považováno za suché.

Je to také relativně suchý typ Prosecca, které má mírně vyšší obsah cukru. Obvykle se pohybuje mezi 6 a 12 gramy zbytkového cukru na litr.

Je to nejsušší varianta Prosecca a obsahuje minimální množství cukru. Může mít zbytkový cukr nižší než 6 gramů na litr, což je téměř neznatelné množství. Není výjimkou, že zbytkový cukr u prosecca je 0%.


Prosecco Blog

Novinky a Zajímavosti ze světa prosecca

Vinařství Nani Rizzi

PIKI • 12.7.2023
Rodinné vinařství Nani Rizzi je symbolem absolutní špičky kvalitních a výjimečných vín. Bylo založeno více než před sto lety a její majitelé propojují tradici s moderním přístupem, a to je i jeden z důvodů, proč nachází své zákazníky, milovníky vína, po celém světě.
Přečíst

Vinařství Astoria

PIKI • 12.7.2023
Výjimečný zážitek s proseccem z vinařství Astoria Vinařství Astoria, bylo založeno v roce 1987, je typickým italským výrobcem vína, který pochází z regionu Veneto v severovýchodní Itálii.
Přečíst

Vinařství SETTEANIME

PIKI • 12.7.2023
V rámci světa prosecca se vynořuje mnoho značek, ale jednou z těch, která si získala velkou popularitu a uznání nejen mezi odborníky, ale především mezi milovníky šumivých vín, je EMMA z vinařství Setteanime, což v překladu znamená "sedm duší".
Přečíst

Růžový fenomén

PIKI • 12.7.2023
Růžové Prosecco se během velmi krátké doby stalo fenoménem a je velmi žádaným šumivým vínem. Jeho výrobu schválil italský orgán pro ochranu původu a kvality vín, známým jako "Consorzio di Tutela del Prosecco DOC". Tato organizace v Itálii dohlíží, odpovídá a určuje předpisy a pravidla pro výrobu Prosecca, včetně růžové varianty.
Přečíst

Kontakt

Jsme otevřeni novým projektům a případné spolupráci

Zavolejte nám
+420 771 228 933
Email
info@piki.cz
Adresa 1
PIKI services s.r.o.
Rybná 716/24, 110 00 Praha 1
IČ 11716151,
DIČ CZ11716151
Adresa 2
Festival services s.r.o.
Rybná 716/24,
110 00 Praha 1
IČ 19370997
Je nutné vyplnění všech polí